Nem mondhatni, hogy túlzottan sikeres lenne az előszezon Újpesten. A csapat eddigi mérkőzései nem adnak sok örömre okot, és a felkészülés feltételei sem adottak.
Aki a nyolcvanas-kilencvenes években járt a Megyeri útra mérkőzésekre, megszokhatta, hogy a pálya sokszor alkalmatlan volt a játékra, de joggal remélhettük azt, hogy a jégcsarnok átadásával ilyenben többé nem lesz részünk. Alig hatéves az immár a NUSI tulajdonában levő csarnok, de az idei jégszezonban már többször is gondok voltak a jéggel. Legutóbb éppen szerdára romlott el a jégkészítő berendezés, emiatt mindenki szárazedzésen vett részt, illetve a MAC a Gyakorló Jégcsarnokból kitiltott gárdája vészmegoldásként éjszakai tréninget tartott Pesterzsébeten.
Emlékezetes, hogy áprilisban, pont az A-csoportos VB alatt sikerült a NUSI-nak bezáratnia a csarnokot, különféle furmányos jogászi okoskodás okán. Józan ésszel azt sem értette senki sem.
Számunkra, mezei hokiszurkolók számára baromi unalmas a történet, amelyet huszadrangú szakállamtitkárocskák és egyéb, magukat fontos beosztásban érző potentátok adnak elő, leginkább arra emlékeztet, mint amikor az óvodások veszekednek a homokozóban. Sokat olvashattunk erről a jégkorong blogon, például ezekben és ezekben a cikkekben. Meg kell valljuk, hogy a mai napig nem egészen értjük sem az áprilisi bezárás indokait, sem pedig azt, hogy a nyári szünetben a csarnokhoz fűződő jogaihoz oly erősen ragaszkodó NUSI vajon miért nem próbálta hasonló erővel a kötelességeit is teljesíteni, nevezetesen a nyári karbantartást. Mindenki tudja, hogy a jeges szezon ma már szeptembertől kezdődik, amihez augusztusban már jég kell. Mindenki tudja, hogy a több tízmilliós technikákat akkor lehet normálisan üzemeltetni, ha vigyáznak rá. Ha a csarnok személyzete sem tud bejutni a csarnokba, akkor nem tudják a berendezéseket felkészíteni a szezonra. Nekünk egyszerűnek tűnik ez.
Hadd ejtsünk még néhány szót a homokozói harc kapcsán a további érintettekről is. Mint ismert, többek között a MAC nyerte meg azt a lehetőséget, hogy a Gyakorló Jégcsanokból kiűzetvén Újpesten tarthatják edzéseiket. Az indok az volt, hogy a Gyakorló Jégcsarnokot a MOKSZ sportágai számára adják át teljes egészében, és a gyorskorcsolya válogatott számára a csarnokot átépítik, lebontják a hokipalánkot, és helyette speciális szivacspalánkot telepítenek, mivel a hokipalánk elé rakott szivacsok nem nyújtanak megfelelő védelmet a válogatott gyorskorcsolyásoknak. Így a csarnok komoly pénzért a jégkorongozásra alkalmatlanná vált, az ott edző csapatokat a további, NUSI tulajdonú létesítményekben helyezték el, többek között Újpesten, illetve a Gyakorló pótlására a Millenárison építenek az ígéretek szerint hat hónapon át üzemelő jégpályát.
Ám a Millenárison sem pontosan az épül, mint amiről a jégkorongozók és a kerékpárosok tudtak. Ez a hokisokat lehet, hogy kevésbé zavarja, de a kerékpárosok egyetlen magyarországi velodromját a legújabb törökottói kinyilatkoztatásokban említett könnyűszerkezetes épülettel teljesen alkalmatlanná tennék a pályakerékpározásra. Ismerjük az ősi taktikát: oszd meg, és uralkodj. Hát ebben az esetben a bringások és a hokisok egymásnak ugrasztása sikerülhet, ha nem vagyunk észnél.
Ehhez képest augusztus 28-án készültek azok a képek, melyeket a magyar gyorskorcsolya-válogatott miskolci edzőtáborozásán készítettek. Mint látható, a versenyzők hokipalánkkal, szivacsokkal felszerelt pályán készültek. Ha jól tudjuk, még versenyt is rendeztek ilyen "veszedelmes" körülmények között. Nem értjük, hogy akkor most miért nem volt jó a speciálisan számukra átalakított Gyakorló az edzőtáborhoz. Vagy azt nem értjük, hogy ha Miskolcon van olyan jó a hokis palánk szivaccsal, hogy egy edzőtábor kedvéért el lehet hagyni a Gyakorló biztonságát, akkor miért nem volt jó a hokis palánk szivaccsal a Gyakorlóban is.
Hangsúlyozni szeretnénk, hogy nem a gyorskorcsolyázókat nem szeretjük, hanem azt, ha egyesek hülyének néznek bennünket.
Lássuk tehát a miskolci képeket:
Kommentek