• Utolsó 20

Szepességi kupa 2008 - harmadik nap

2008.08.22. 13:47 | Fehér Lilla | 61 komment

Címkék: edzőmeccs felkészülés hc csíkszereda igló sanok

Az iglói négyes torna utolsó napján 14 órától a HC Csíkszereda ellen próbálunk meg minél jobb eredményt elérni. A mérkőzés történéseit ismét igyekszünk ezen az oldalon folyamatosan követni. Ezért javasoljuk, hogy akit érdekel a mérkőzés alakulása, gyakran nézzen vissza ide.

Újpesti TE - HC Csíkszereda 5-7 (1-2, 4-3, 0-2)

A mérkőzés, mint az kicsivel ezelőtt kiderült, 14 óra helyett 15 órakor kezdődik, ez a szervezők meglepetése az Újpest és a HC számára. A játékosok jobb híján a csarnok előtt élvezik a szép iglói napsütést, a szakvezetők mérgelődnek, ők is két órai kezdésről tudtak. Tudósítóink a csarnok bejáratától 10 méterre foglalták el megfigyelőállásaikat, ígérik, észre fogják venni, ha kezdődik a meccs, és nem maradunk le semmiről. (14.02)

Az Újpestieknél a tegnap megsérült Berta Ákos helyén Dubek játszik, a HC kapuját Polc védi (15.05)

6.perc, 0-1, Socha (15.07)

A Zlocha-féle sor jól megy, a korong már túljutott Polcon, de a gólvonalról kivágták. (15.10)

A sérülések miatt három sorral játszunk (15.11)

11. perc: 1-1 gólszerző: Dubek (Borbás) (15.15)

Dubek emberelőnyből egyenlített (15.20)

Nehéz percek elé nézünk: fél percen belül hat perc kisbüntetést szedtünk össze. Másfél perc kettős hátrány, utána még késleltetve 2 perc szövegelésért. (15.23)

15.perc: 1-2 (Saluga, kettős előnyből), ezzel életbe lép a késleltetett büntetés, marad a kettős emberhátrányunk (15.25)

Kiegészültünk, egy góllal megúsztuk a két kettős hátrányt meg a maradék szimpla emberhátrányos időszakokat. Jól védekeztünk. (15.27)

Vége az első harmadnak, 1-2-es HC-vezetéssel fordulnak a csapatok. Egyenrangú ellenfelek vagyunk eddig, mindhárom sorunk kitesz magáért. Az első gólért kár, senki nem vette fel a kék vonalnál Sochát, zavartalanul vihette be a pakkot. (15.44)

A második harmad elején egy percig kettős előnyben fogunk játszani (15.45)

A mai napon négyfős tábor űzi-hajtja a fiúkat. A különítmény másik fele az éjjel hazaért, sajnos, az első, Igló elleni meccsünkön néhány igénymentes szlovák szurkoló kötekedni kezdett velük. Szerencsére a végén az eredményjelző csattanós választ adott nekik. (15.49)

21. perc, 2-2 (Sikorcin, kettős előnyből) marad a kettős emberelőny (15.50)

23. perc, 3-2 gólszerző: Dubek, emberelőnyből (15.51)

Dubek góljánál Sikorcin asszisztált (15.52)

24. perc, 3-3, gólszerző: Molnár. Zlocháék sora most komolyat hibázott. (15.54)

27. perc, 4-3 gólszerző: Borbás (15.58)

28. perc, 5-3 gólszerző: Roczanov (emberelőny) (16.01)

Kedves kommentezőink figyelmét felhívjuk, hogy a meccsnek még nincs vége (16.10)

34. perc: 5-4, gólszerző: Zabludovszkij, a levegőben levő korongba ütött bele védhetetlenül (16.11)

A HC nagyon harap, nem nagyon tudunk most kijönni a szorításukból (16.12)

Helyesbítés érkezett: a HC kapujában Fülöp. (16.15)

40. perc: 5-5, gólszerző: Harabin (16.18)

Az 5. gólunkat Roczanov lőtte (16.22)

Sajnos az ötödik HC-gólban Palko is benne volt, ha minden igaz, a szünetben kapust fogunk cserélni. Az még a jövő titka, hogy ki lesz a kapusunk, hiszen mint arról második napi beszámolónkban írtunk is, semmit nem tudtunk meg a tesztelés alatt álló kapusainkról, még a nevüket sem. (16.27)

A HC is kapust fog cserélni: Fedor készülődik (16.28)

El is felejtettük megírni a nagy gólpárbaj közepette, hogy vége a második harmadnak, 5-5 az állás. :-) Helyszíni tudósítóink szerint van fantázia a csapatunkban. (16.29)

Elkezdődött a 3. harmad, Hajrá Lilák! (16.35)

50. perc, 5-6, gólszerző: Bíró. éppen lejárt egy szeredai emberelőny a gól születésekor (16.46)

58. perc, 5-7, gólszerző: Zabludovszkij (16.59)

Vége a mérkőzésnek, nem esett újabb gól. Palko ma bizonytalan volt, és született két gól csúnya védelmi hibánkból is. Összességében a csapat játéka sokkal bíztatóbb, mint amire a szurkolók az előzmények alapján számíthattak, és ezt nagy öröm leírnunk. A németországból érkezett próbakapusunk jól védett. (17.09)

A büntetőket a HC nyerte 0-1 arányban (17.11)

A tornát a HC nyerte hibátlanul, megérdemlik a gratulációt, mi büszkék lehetünk a mutatott játékunkra. Gratulálunk a fiúknak és a szakvezetőknek! (17.12)

Mindannyiunk nevében megköszönjük a közvetítést a tornán végig kint szurkoló társainknak, és jó utat kívánunk nekik hazafelé. (17.19)

Tudósítóink szerint a mai játékunkkal a lengyel csapatot simán verhettük volna. Sajnos, még nem tudunk folyamatosan magas színvonalon játszani, de ha így folytatjuk, lesz ez még jobb is. Hír jött arról is, hogy mai próbakapusunk rózsahegyi illetőségű, nem pedig Németországból érkezett, de reméljük, hamarosan valami közelebbit is meg fogunk tudni erről. (17.29)