Egy győzelem, egy vereség Dunaújvárosban

2009.09.23. 06:56 | Real Újpest | Szólj hozzá!

Kettős Dunaferr-Újpest rangadót rendeztek Dunaújvárosban kedden. Az előmérkőzés a kölyökcsapaté volt, utána a juniorok játszottak.

A kölyök "A" csapat folytatta a múlt héten megkezdett nagyszerű sorozatát. Mostani ellenfelük is tavalyi eredményei alapján lett tagja a felsőháznak, és őket is legyőzték Szlamáék. A 13. percben Szűcs István szerzett vezetést a javunkra, majd a második harmad elején két gyors dunaújvárosi gól következett. Az ezt követő időkérés azonban csodát tett: Szlama Dániel vezérletével négy gólt rámoltunk be még ebben a harmadban a piros-fehérek kapujába. 4-essel játszó játékosunk magára vállalta az első hármat, majd részt vett a negyedik előkészítésében. Az utolsó játékrészben már nem változott az eredmény.

A juniorbajnokság erőviszonyait az augusztusi dunaújvárosi torna már előre jelezte. Azóta Dancsfalvi Norbert távozásával tovább gyengültünk. Így tulajdonképpen a tisztes helytállás lehetett a legfőbb célja az ellenfelénél jóval kevesebb juniorkorú játékost foglalkoztató csapatunknak. Nagyon korán kaptuk az első gólt, és az első két harmadban nem is sikerült betalálnunk, szerencsére a záró játékrész elején Hajek Norman révén megszereztük a becsületgólunkat. Minden harmadot két góllal elveszítve végülis hatgólos vereséget szenvedtünk.