• Utolsó 20

Prágában jártak az újpesti minisek

2009.08.31. 22:47 | Real Újpest | 1 komment

Címkék: prága mini torna

Az Újpesti TE U10-es csapata Keszthelyi Miklós vezetésével a cseh fővárosban vedégszerepelt egy az 1999/2000-es korosztály számára rendezett tornán augusztus 28-án és 29-én. A mérkőzéseket a cseh korosztályos szabályoknak megfelelően nagypályán játszották, 3-szor 10 perces tiszta játékidejű harmadokkal.

2000-es születésű játékosokból álló csapatunk tagjainak szerencsére hamar sikerült átvenni a számukra még kissé idegen nagypályás játékelemeket (hiszen itthon még egy év keresztpályás idény áll előttük), és élvezetes, helyenként meglepően nagy iramú, szoros mérkőzéseket vívtak a helyi csapatokkal. Azt hiszem, a látott játék alapján az első meccs kivételével inkább a mi játékunk dominált, több helyzetet dolgoztunk ki ellenfeleinknél, és kapusunk is jó formát mutatott. Végül csapatunk a 10 csapatos torna 5. helyét érte el.

A torna pozitív eredménye, hogy felmérhettük, hol tartunk a hasonló korosztályú cseh csapatokkal szemben, és mi az, amiben még fejlődnünk kell.