Döntőben a két Marilyn

2009.02.03. 19:56 | Real Újpest | 10 komment

Címkék: angels ftc marilyn női bajnokság

Hétvégén mindkét csapatunk pályára lépett: az U18 Dunaújvárosban aratott kiütéses győzelme, valamint a felnőtt csapat FTC elleni 9:4-es diadala azt jelenti, hogy a két csapat egymással játszik a döntőben - az UTE-Marilyn Hockey Club, története során tizennegyedik alkalommal megnyerte a magyar bajnokságot, még a rájátszás kezdete előtt!

Angyalok NJSE - UTE-Marilyn U18 1:10 (1:1; 0:4; 0:5)

Az U18-as csapat összeállítása: Modla (7/8) - Kiss 0/2, Huszák 4/1, Dettrich 1/2, Magas, Botond 0/1, Somogyi 3/1, Hegedűs 1/1, Kovács 1/0, Pintér 0/2, Csiszer S. 0/3, Wende 0/1, Angeli

U18-as csapatunk szombatun a dunaújvárosi Angyalok ellen lépett jégre, és végig irányítása alatt tartva a mérkőzést, kiütéses győzelmet ért el. Bár az első harmadban még akadozott a gépezet (1:1-re hozták ezt a játékrészt a csapatok), összességében elégedettek lehetünk: tíz alkalommal voltak eredményesek játékosaink! Különösen figyelemre méltó az első sor teljesítménye, ahol Huszák Alexandra négy, Somogyi Vivien három, Dettrich Szilvia pedig egy alkalommal szerzett gólt, de második sorunk sem vallott szégyent, itt Hegedűs Nóra és Kovács Tímea találtak a kapuba. Kiemelhető védelmünk magas színvonalú játéka, az 1995/96-os korosztályból való kislányainktól már nem is meglepő az újabb jó teljesítmény. Külön örömünkre szolgált, hogy mindössze 12 éves kis támadónk, Wende Rebeka megszerezte első pontját a magyar bajnokságban!

FTC - UTE-Marilyn 4:9 (3:2; 1:3; 0:4)

UTE-Marilyn: Kökényesi (3/4), Modla (13/14) - Fejős 1/0, Hegyi 0/1, Gérnyi, Simon, Lakatos 0/1, Somogyi 0/1, Huszák 3/2, Dettrich 2/0, Szlaby 0/4, Csiszer S. 0/1, Gyüre 0/2, Csiszer R. 2/0, Tison 1/2, Bodor, Lencsés

Nagycsapatunk vasárnap reggel immár alapszakasz győztesként érkezett Pesterzsébetre, ahol egy rövid időszakot leszámítva végig meggyőző játékot nyújtva magabiztos győzelmet aratott. A mérkőzésen szinte végig a mi akaratunk érvényesült, az említett rövidzárlat az első harmad második felében következett be, amikor a zöldek három gyors kontrából is eredményesek voltak, Dettrich Szilvia duplája azonban már ebben a harmadban is "kezelhetővé tette" a különbséget. A második játékrész elején a kanadai táblázat élén végzett Fejős Ildikó egyenlített, és bár a hazaiak még egyszer megszerezték a vezetést, a meccsen mesterhármast elérő Huszák Alexandra és amerikai idegenlégiósunk, Jennifer Tison góljainak köszönhetően már mi vonulhattunk előnnyel a második szünetre. A befejező periódusban pedig nem volt pardon: Csiszer Réka és Huszák Alexandra dupláival végleg a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, melyet ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertünk meg! A gólszerzőkön kívül ki kell emelni Szlaby Gyöngyi kiváló játékát, csapatkapitányunk négy asszisztja mellett hibátlan védőmunkát és veszélyes támadójátékot "tett a közösbe"!

A meccsről készült fényképek itt és itt érhetők el.

Köszönjük Bálnának a remek beszámolókat! (- B.J.)