• Uteapu: @kerusz: Ez igy nem hangzik biztatónak. (2009.11.24. 16:33) Fontos győzelem
  • Utolsó 20

Kilenc nap, hét meccs

2008.10.12. 17:33 | Bozár Jóska | 2 komment

Címkék: újpest utánpótlás serdülő bajnokság női bajnokság ifi bajnokság kölyök bajnokság előkészítő bajnokság

Múlthét szombattól újabb utánpótlás- és női mérkőzések zajlottak le, melyeknek túlnyomó részét hazai pályán játszották le fiaink és lányaink. A múltkori nagy arányú győzelmeket illetve szoros vereségeket követően a találkozók többségében folytattuk a szép tendenciát.

Október 4-én ifistáink látogattak el az Alba Volán otthonába, ahol mindjárt az első harmadban meglőtte mindkét csapat lőtt egy-egy gólt - újpesti részről a felnőtt kerettag Zalavári Bence volt eredményes. Míg az első harmadban a hazaiak játékosait küldte ki rengetegszer a büntetőpadra Sós Zoltán játékvezető, az utolsó játékrészben két nagyon fontos védőnk, Sommer és a gólunkat szerző Zalavári is kénytelen volt kiülni 10-10 percre, ráadásul 5 alkalommal is emberhátrányban kellett védekeznünk, és úgy tűnik, ez felőrölte csapatunk energiáját. Bár sokáig úgy tűnt, hogy a hosszabbításra marad a döntés, két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt a fehérvári Horváth Dávid megszerezte csapata második gólját, így végül a végletekig kiélezett, szoros küzdelemből a Volán fiataljai kerültek ki győztesen.

2008. október 4., szombat - Ifjúsági bajnokság
Alba Volán SC - Újpesti TE 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Székesfehérvári Jégcsarnok
Jv.: Sós Zoltán, Mayer István, Barabás Miklós
Újpest: 3 Hajek M. - 2 Dömötör, 7 Kukucska, 8 Bata, 9 Soltész, 10 Jankovics, 11 Ratkai, 13 Kocsondi, 14 Zalavári "C", 32 Rácz, 68 Pichler, 73 Hajek N., 79 Nagy P., 85 Halmai, 87 Garbacz, 89 Danku, 90 Földesi, 96 Sommer, 19 Szebényi (kapus)
Edzők: Ancsin János, Hetler Ádám

Újpesti gól:

14:13 0:1 UTE EQ 14 Zalavári (68 Pichler)

Ifi csapatunk legközelebb október 18-án, szombaton délután fél 1-kor találkozik hazai pályán a bajnokságban közvetlenül mögöttünk álló MAC Népstadion együttesével. A tabellán jelenleg 0 ponttal a 4. helyet foglaljuk el az 5 csapatos bajnokságban.

A kölykösök két meccset is játszottak legutóbbi összefoglalónk óta. Az első csatát október 4-én, szombaton vívták a MAC Népstadion B ellenében. A mérkőzést a mezőnyben végig egyeduralkodó újpestiek nyerték, 11:0 arányban. Góljaink döntő többségét, szám szerint hetet az első harmadban szereztük, majd ezt követően harmadonként két-két találatot jegyezhettünk játékrészenként. A kölyök korosztályban elsőévesként a kanadai táblázat 8. helyén álló Terbócs István 3, míg az UTE Marilyn U18-ban is eredményesen játszó Huszák Alexandra, a legutóbbi Bereczky István Emléktornán gólkirályi címet szerző Orosz Donát, a bajnokságban immáron 8 pontos Egyed Márk, valamint az idény során első góljait szerző Tóth Richárd 2-2 alkalommal talált be az ellenfél hálójába.

2008. október 4., szombat - Kölyök bajnokság
Újpesti TE - MAC Népstadion B 11:0 (7:0, 2:0, 2:0)

Újpesti Jégcsarnok
Jv.: Incze Miklós, Kiss Attila
Újpest: 59 Arany - 3 Egyed, 8 Berghammer, 13 Blum, 15 Nagy P., 18 Kaiser, 20 Németh F., 21 László, 23 Sinkó, 24 Lakatos "A", 30 Kiss L., 33 Széles, 34 Terbócs "A", 37 Huszák, 52 Szautner, 61 Tóth R., 67 Pichler V., 75 Orosz "C", 82 Földvári, 86 Fischer, 9 Milu (kapus, 30:26-nál állt be)
Edzők: Baróti Zsolt, Mihály Jenő

Gólok:

02:28 1:0 UTE EQ 37 Huszák (86 Fischer)
03:56 2:0 UTE EQ 3 Egyed (75 Orosz)
05:18 3:0 UTE +1 37 Huszák
05:49 4:0 UTE EQ 61 Tóth R. (23 Sinkó)
10:48 5:0 UTE EQ 34 Terbócs István (3 Egyed Márk)
11:16 6:0 UTE EQ 75 Orosz (34 Terbócs, 3 Egyed)
18:26 7:0 UTE +1 61 Tóth R. (15 Nagy P.)
28:54 8:0 UTE EQ 75 Orosz
36:28 9:0 UTE EQ 34 Terbócs
51:57 10:0 UTE EQ 3 Egyed
57:01 11:0 UTE EQ 34 Terbócs (3 Egyed, 24 Lakatos)

A kölyök csapat tegnapi mérkőzéséről Danken szurkolótársunk számolt be a Real Újpest blognak:

Presztízs csatára készültek fiataljaink. Az ellenfél edzője Kercsó úr, akit nem kell bemutatni senkinek. Csapatában az ország minden pontjából összeszedett tehetségek pallérozódnak; köztük akadnak néhányan, akik itt Újpesten ismerkedtek meg a sportág alapjaival. Alig kezdődött el a mérkőzés, a zalaiak már vezettek is. Ezután sikerült egy kicsit összpontosítani, összejött az egyenlítés. Pár percig reménykedhettünk, hogy nem kerülünk hátrányba, de sajnos tényleg csak néhány percig. Hatalmas védelmi hibákból kaptuk sorban a gólokat. A gyerekek túlfütött hangulatban játszottak, de ez nem a játékban, hanem inkább durvaságban, fegyelmezetlenségben mutatkozott meg. Kaptunk gólt úgy is, hogy csak négyen voltunk a pályán, mert valaki elaludt a padon. A második harmadra összekapták magukat a játékosok, csak egyszer kötött ki a pakk a hálónkban. Sajnos a harmadik harmadban újból jöttek a hibák és a kapott gólok. A végén sikerült a dudaszóval egyidőben a szépítés. Vitathatatlanul jobb csapat a zalai, de a mieink jó, ha a tudásuk felét mutatták. Támadásainkat a tanácstalanság, a tervszerűtlenség és az esetlegesség jellemezte.

2008. október 11., szombat - Kölyök bajnokság
Újpesti TE - Zalai Titánok 3:9 (1:4, 0:1, 2:4)

Jv.: Bellus László, Deák Hunor
Újpest: 59 Arany - 3 Egyed, 8 Berghammer, 13 Blum, 15 Nagy P., 17 Kókai, 18 Kaiser, 20 Németh F., 21 László, 23 Sinkó, 24 Lakatos "A", 27 Bödök, 30 Kiss L., 33 Széles, 34 Terbócs "A", 37 Huszák, 52 Szautner, 67 Pichler V., 75 Orosz "C", 82 Földvári, 86 Fischer, 64 Miháczi (kapus)

Újpesti gólok:

05:21 1:1 UTE EQ 75 Orosz (34 Terbócs)
47:03 2:7 UTE +1 34 Terbócs (86 Fischer, 18 Kaiser)
59:59 3:9 UTE +2 37 Huszák (17 Kókai)

Kölyök csapatunk a következő meccsét október 18-án, szombaton este fél 7-től játssza itthon, a Drago Skorpiók SE ellen. A tabellán most 2 ponttal a 4. helyen állunk a kölyök bajnokság 6 csapatos nyugati csoportjában.

Most ugorjunk vissza az időben, és lássuk a múlthét vasárnapi UTE Marilyn U18 - Ferencvárosi TC női mérkőzést. Fekete lóként kezdett a bajnokságban mindkét gárda: a Fradi 90%-ban átalakult, míg a fiatalabbik újpesti lánycsapat idén debütált a női pontvadászatban. Miután ősi riválisunk 9:0-ra míg a mieink 33:0-ra győzték le előző ellenfelüket, izgalmas csatára számíthattunk. Aztán elkezdődött a meccs, és már az első pillanatokban látni lehetett, hogy a zöld-fehérek tavalyi önmagukhoz képest sajnos nagyon visszaestek, a sok távozót nem volt képes pótolni az MTK-ból érkező játékoshad. Mindvégig nagy fölényben játszottunk, és a végén magabiztos 6:1-gyel könyvelhettük el: nagy valószínűséggel idén Marilyn - Marilyn döntő lesz. A találkozó részletes összefoglalóját az utemarilyn.hu-n olvashatjátok.

2008. október 5., vasárnap - Női bajnokság
UTE Marilyn U18 - Ferencvárosi TC 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Jv.: Sütő Gábor, Varjú Árpád
Marilyn: 67 Modla - 2 Hegedűs, 3 Kovács T., 4 Botond, 19 Pintér, 21 Magas, 22 Haragos, 23 Répássy, 25 Wende, 29 Csiszer "A", 63 Dettrich "C", 66 Krivi, 77 Huszák, 94 Kocsondi "A", 99 Somogyi, 0 Kiss A.
Edzők: Balogh Tibor, Kökényesi Eszter

Marilyn gólok:

05:13 1:0 UTE EQ 99 Somogyi (67 Modla, 3 Kovács T.)
06:54 2:0 UTE +1 63 Dettrich (99 Somogyi)
13:16 3:0 UTE EQ 77 Huszák
19:38 4:0 UTE EQ 77 Huszák (63 Dettrich)
25:52 5:1 UTE EQ 77 Huszák (63 Dettrich, 19 Pintér)
41:34 6:1 UTE EQ 77 Huszák

A Marilyn kiscsapata következő találkozóján október 18-án, szombaton háromnegyed 7-kor indul útjára a korong az Angels NJSE otthonában, Dunaújvárosban. Elsőszámú női gárdánk tagjai október 26-án, vasárnap lépnek először jégre a szezonban, egyből "fő riválisuk", az UTE Marilyn U18 ellen. Bár tabella nincs az MJSZ oldalán, az eddigi eremdények alapján a fiatalabbik újpesti lánycsapat vezeti jelenleg a bajnokságot 2 meccsből 2 győzelemmel, azaz 4 ponttal. A kanadai táblázatra is jó nézni.

A lányokkal egy napon rendezték serdülő korosztályban az Újpesti TE - Kaposvári SI találkozót, amely a lila-fehérek 10:0 arányú győzelmével ért véget. A feltűnően sportszerű mérkőzésen (a kiállítási arány 3:1 oda) a lehető legegyenlőbben osztottuk el a három harmadban a tíz gólt, és a statisztikák alapján nem adtunk sok esélyt a Somogy megyei alakulatnak. Hetler edző azonban információink szerint nem volt elégedett a látottakkal, és a meccs után hosszantartó koris edzésre invitálta a játékosokat. Aki látta a "Csoda a jégen" című filmet, könnyebben megértheti a szituációt. A góllövők között egyébként Bajnóczi Olivér vitte ezúttal a prímet, aki négyszer is bevette a vendégek kapuját.

2008. október 5., vasárnap - Serdülő bajnokság
Újpesti TE - Kaposvári SI 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)

Jv.: Gérnyi Katalin, Soós Dániel, Bellus László
Újpest: 94 Cziller - 2 Dömötör "A", 6 Molnár, 7 Frajka, 8 Bata, 9 Bajnóczi, 11 Ratkai, 13 Balla, 14 Garbacz, 18 Bessenyei, 19 Baróti B., 29 Fülöp, 41 Török, 68 Havas, 71 Mezővári, 75 Orosz, 79 Nagy P. "C", 87 Mach "A", 91 Kukucska, 96 Laboda, 23 Czövek (kapus)

Gólok:

02:03 1:0 UTE EQ 75 Orosz (87 Mach, 8 Bata)
04:53 2:0 UTE EQ 6 Molnár (11 Ratkai)
05:08 3:0 UTE EQ 8 Bata (91 Kukucska)
16:17 4:0 UTE EQ 9 Bajnóczi
24:58 5:0 UTE EQ 9 Bajnóczi
30:31 6:0 UTE EQ 71 Mezővári (41 Török)
38:22 7:0 UTE EQ 9 Bajnóczi (7 Frajka)
50:49 8:1 UTE EQ 87 Mach (75 Orosz, 8 Bata)
51:21 9:0 UTE EQ 9 Bajnóczi (7 Frajka)
59:41 10:0 UTE EQ 8 Bata (91 Kukucska)

Ezt követő meccsüket ma játszották a serdülők, az SC Csíkszeredával szemben vívott szoros mérkőzés végeredménye 2:3 lett. Az első két harmadban rendkívül jól tartottuk magunkat a listavezetővel szemben, de az utolsó harmadban sikerült összeszedni egy rakat kiállítást, ráadásul korosztályos válogatott védőnk, Garbacz Ádám is kapott 2 perces büntetéséhez egy bónusz 10 perces fegyelmit. Így már bizonyára nem maradt erejük a srácoknak az egyenlítésre, Dömötör Róbert utolsó percekben lőtt szépítő gólja már csak kozmetikázta az eredményt.

2008. október 12., vasárnap - Serdülő bajnokság
Újpesti TE - SC Csíkszereda 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Jv.: Sós Zoltán, Tóth János, Sándor Zsuzsanna
Újpest: 3 Czövek - 2 Dömötör "A", 6 Molnár, 7 Frajka, 8 Bata, 9 Becsei, 11 Ratkai, 13 Balla, 14 Garbacz, 19 Baróti B., 29 Fülöp, 41 Török, 68 Havas, 75 Orosz, 79 Nagy P. "C", 87 Mach "A", 89 Laboda, 91 Bajnóczi, 96 Kukucska, 94 Cziller (kapus)

35:061:1UTEEQ79 Nagy P. (2 Dömötör)
57:102:3UTEEQ2 Dömötör (8 Bata)

A serdülő csapat következő meccse október 19-én, vasárnap kezdődik 14:30-kor, amikor is az Alba Volán SC otthonába látogatnak fiaink. A tabellán most ebben a korosztályban állunk a legjobban, ugyanis 6 ponttal 2.-ak vagyunk a 9 csapatból.

Végezetül az előkészítősök mérkőzéséről szólunk. 12 éven aluliakból álló csapatunk múlthét vasárnap a MAC Népstadion gárdáját fogadta. A kiállításokkal tarkított találkozón 6 darab másfél perces kisbüntetést szedtek össze, míg a vendégek összesen 35 percet üldögéltek a zsűrifülke mellett. Az eredmény ebben a korosztályban még nem számít, így gólokat nem, csak összeállítást közlünk.

2008. október 5., vasárnap - Előkészítő bajnokság
Újpesti TE - MAC Népstadion lejátszva

Jv.: Deák Hunor, Soós Miklós
Újpest: 26 Soós - 2 Belcsik "A", 4 Szlama "A", 7 Kiss A., 8 Botond, 9 Szalma, 18 Gerencsér, 35 Szűcs "C", 36 Nagy B., 40 Oláh, 46 Zsigmond, 47 Szlépka, 60 Bödök, 63 Sebestyén, 68 Mészáros, 77 Czakó, 87 Bálint, 88 Márkus, 95 Pintér, 23 Garbacz M. (kapus)
Edzők: Keszthelyi Miklós, Mihály Jenő

Előkészítő csapatunk legközelebb október 26-án, vasárnap megy vendégségbe a Zalai Titánokhoz, hogy ott 15 órától megmérkőzzön a helyi gárdával.