Beindult a nagyüzem

2008.10.02. 20:45 | Bozár Jóska | 1 komment

Címkék: videó újpest utánpótlás serdülő bajnokság női bajnokság ifi bajnokság kölyök bajnokság előkészítő bajnokság mini torna

Az elmúlt és az azt megelőző héten immáron minden korosztály számára elstartolt a 2008/2009-es bajnoki idény. A kölykösök két erős csapat ellenében maradtak alul, miniseink és szuperminiseink hangulatos tornán vettek részt, az előkészítősök Győrben vendégeskedtek, míg az UTE Marylin U18 megszerezte történetének első győzelmét. Az ifisták szoros meccsen kaptak ki, majd a csapat nagy része másnap serdülő korosztályban nagy arányban győzte le az ürömieket.

Szeptember 20-án, szombaton kölyök (U14) gárdánk mérkőzött meg itthon a Dunaferrel, a bajnokság egyik legerősebb csapatával. Bár az első harmadban Kiss Lajos Bence által mi szereztük meg a vezetést, az újvárosiak még ebben a játékrészben egyenlítettek, majd a folytatásban négygólosra duzzasztották előnyüket. A záró húszpercet már 3:2-re mi nyertük (ráadásul egy gólt emberhátrányból lőttünk), de sajnos ez is kevés volt - 4:7 lett a vége.

2008. szeptember 20., szombat

Újpesti TE - Dunaferr SE 4:7 (1:1, 0:4, 3:2)
Újpesti Jégcsarnok

Jv.: Sütő Gábor, Ferencz Tibor

Újpest: Arany - Gyovai, Blum, Nagy P., Kókai, Kaiser, Németh, László, Sinkó, Lakatos, Kiss B., Széles, Terbócs, Huszák, Egyed, Szautner, Tóth R., Pichler V., Orosz, Földvári, Fischer, Miháczi (kapus)
Edző: Baróti Zsolt

Újpesti gólok:
1:0 16:50 - Kiss B. (Tóth R.) e.e.
2:5 40:17 - Fischer (Pichler V., Tóth R.)
3:7 50:31 - Orosz e.e.
4:7 57:56 - Orosz (Tóth R.) e.h.

Szeptember 21-én, vasárnap több fronton is megmérettetett az Újpest. A mini és a szupermini, tehát az U8-as és U10-es csapatok Káposztásmegyeren, az Ice Centerben vettek részt a McDonald's Gyermek Jégkorong Fesztiválon, amely a gyorsétteremlánc nevével fémjelzett tornasorozat idei első állomása volt. A gyerekek sok szórakozási lehetőség közül választhattak a meccsek szüneteiben, amelyek néhol igazi parázs küzdelmeket hoztak. A www.gyerehokizni.hu oldalon képek is vannak az eseményről.

Ugyanezen a napon találkoztak előkészítős (U12) fiaink és lányaink a Győri ETO HC-vel, illetőleg a Marilyn U18-as csapata is ekkor mérkőzött meg idegenben a bajnokságban első alkalommal induló MJJSE-Démonokkal. Előbbi korosztályban még nem számít az eredmény, viszont ifjú lányegyüttesünk fölényes, 0:33 arányú győzelmet aratott lelkesen játszó ellenfele fölött. Részletes beszámolót, statisztikákat, képeket a www.utemarilyn.hu oldalon találhattok. A beszámoló és a statisztikák alapján nehéz lenne bárkit is kiemelni, viszont érdemes vetni egy pillantást a kanadai táblázatra, melynek első 7 helyét a mi lányaink foglalják el. Fiatalabbik női csapatunk legközelebb ezen a vasárnapon ütközik meg a tavalyihoz képest meggyengült kerettel bíró Ferencváros gárdájával, így ők játsszák az idei szezon első derbijét. Első számú női brigádunk rá egy hétre, október 12-én vendégeli meg a miskolci lányokat. Ők ezzel a mérkőzéssel kezdik meg az évadot, ugyanis a szeptember végére tervezett Angels NJSE elleni találkozó elhalasztódott. U12-eseink legközelebb vasárnap fogadják a MAC Népstadiont. Előkészítő versenynaptár itt, női emitt.

2008. szeptember 21., vasárnap

MJJSE-Démonok - UTE Marilyn U18 0:33 (0:9, 0:8, 0:16)
Miskolci Jégcsarnok

Jv.: Marek Zsolt, ifj. Szabó Gábor, Kormos Dávid

Marilyn: Modla - Hegedűs, Kovács T., Botond, Pintér L., Magas, Kiss A., Répássy, Csiszer, Dettrich, Huszák, Kocsondi, Somogyi

0:6 13:12 - Hegedűs (Répássy) e.h.
0:7 14:03 - Somogyi (Huszák, Répássy) e.h.
0:24 49:44 - Dettrich (Huszák)
0:25 51:17 - Hegedűs (Répássy) kettős e.e.
0:33 59:54 - Kocsondi e.e.

Ezt követően szeptember 27-én, szombaton meccseltek utánpótlás-játékosaink. Ekkor újra a kölykösök következtek, akik ezúttal Székesfehérvárra utaztak. Az első játékrész első felében a hazaiak két találatot jegyeztek, amit a két gólzsák, Orosz és Terbócs révén még ebben a harmadban sikerült egalizálni, viszont ezt követően 3 góllal is elhúztak a fehérváriak. A második játékrészben még faragtunk a hátrányból, ám az utolsó húszperc elején megint háromra nőtt a különbség. A mérkőzés vége felé Egyed 1 perc alatt kétszer is betalált, de sajnos túl kevés volt a rendelkezésre álló idő a fordításhoz, így maradt a 6:5. Legközelebb szombaton hazai pályán fogadjuk a MAC Népstadion B-t, akik ellen nagy esélyünk van megszerezni első győzelmünket, egyúttal közelebb kerülni a két éllovashoz a tabellán. Íme a versenynaptár.

2008. szeptember 27., szombat

Alba Volán SC - Újpesti TE 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)
Székesfehérvári Jégcsarnok

Jv.: Árkovics Miklós, Pál Lajos

Újpest: Miháczi - Gyovai, Egyed, Nagy P., Blum, Kaiser, László, Sinkó, Lakatos, Kiss B., Széles, Terbócs, Huszák, Szautner, Tóth R., Pichler V., Orosz, Földvári, Fischer, Arany (kapus)

2:1 15:14 - Orosz
2:2 18:00 - Terbócs (Egyed)
5:3 33:52 - Terbócs (Orosz)
6:4 58:31 - Egyed (Terbócs)
6:5 59:29 - Egyed (Terbócs)

Percre pontosan ugyanekkor kezdődött a Megyeri úton az Újpest - Miskolc ifjúsági mérkőzés. A találkozó esélyesei mi voltunk, és ez a meccs képén is látszott. Rengeteget támadtunk, nagy nyomást gyakoroltunk a vendégekre. Bár az első harmadban nem esett gól, a második játékrészben Halmai egy kapu előtti kavarodásból hamar megszerezte a vezetést csapatunknak. Ám eztán hiába vezettük sorra a támadásokat, a túloldalon Gyenes kapus lehúzta a rolót. Rossz helyzetkihasználásunk a későbbiekben meg is bosszulta magát: Túróczy kétszer is bevette kapunkat, és ezzel nem kis meglepetést okozva 1:2-re alakított a végeredményt. Hiába nem állt mindig Gérnyi Katalin bírónő a helyzet magaslatán, ezt a meccset hozni kellett volna. Sebaj fiúk, lesz ez még jobb is. Ha szombaton felszívjuk magunkat Fehérváron, bármi megtörténhet. A versenynaptár itt található.

Újpesti TE - Miskolci JJSE 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Jv.: Gérnyi Katalin, Sütő Gábor, Bellus László

Újpest: Hajek M. - Kukucska, Bata, Soltész, Jankovics, Ratkai, Zalavári, Bándi, Rácz, Pichler Á., Hajek N., Nagy P., Halmai, Mach, Danku, Földesi, Sommer, Szebényi (kapus)
Edzők: Ancsin János, Hetler Ádám

Újpesti gól:
1:0 23:56 - Halmai (Hajek N., Danku)

A serdülő csapat Miskolc elleni, 2:5-ös sikerrel végződő szezonnyitó meccséről már írtunk. Szép siker, melynek múlthét vasárnap, tehát szeptember 28-án jött a folytatása. Bár kissé sok büntetést szedtünk be az első harmadban, a gólok folyamatosan jöttek, és meg sem álltak 12-ig. Sima győzelem, 12:0 ide. Vasárnap a Kaposvár ellenében javíthatjuk tovább gólarányunkat. Ehol a versenynaptár. Bíztató továbbá, hogy két kapusunk, Cziller és Czövek is ott van a kapustáblázaton az első négyben.

2008. szeptember 28., vasárnap

Újpesti TE - Üröm SC 12:0 (4:0, 2:0, 6:0)

Jv.: Bellus László, Deák Hunor, Sütő Gábor

Újpest: Cziller - Kukucska, Balla, Bessenyei, Ratkai, Fülöp, Baróti B., Mezővári, Laboda, Mach, Molnár, Bata, Nagy P., Gubola, Török, Frajka, Bajnóczi, Havas, Orosz, Czövek (kapus)

5:0 24:45 - Mach (Laboda, Bata)
6:0 29:42 - Laboda (Frajka, Kukucska) e.e.
7:0 42:06 - Bata (Mach, Orosz) e.e.
8:0 45:58 - Orosz (Bata, Mach)
9:0 48:48 - Mach (Török, Mezővári) e.e.
10:0 51:11 - Orosz (Bata, Laboda)
11:0 56:21 - Mach (Ratkai)
12:0 57:00 - Baróti B. (Balla)

Most, hogy így végigmentünk a fiatalok eddigi eredményein, levezetésként lássunk egy kis bejátszást a kicsit több mint két hete lezajlott Decathlon Kupáról, melyet immáron harmadszor rendeztek meg Újpesten a mini korosztály számára.