2008.09.23. 17:59 | legar | 11 komment

Címkék: sc csíkszereda mol liga

Újpesti Jégcsarnok 18.00, játékvezető: Babic (Abonyi, Wolf)

A csapatok:

Újpesti Torna Egylet: Palko - Hüffner, Hetler (A), Borbás (A), Virág Csaba, Berta - Kadlubiak, Rúfus, Ďubek (C), Sikorčin, Zlocha - Horváth Dávid, Harmati, Roczanov, Rafaj, Németh Ádám - Szepessy, Strausz, Markó (cserekapus: Hajek Márk)

vezetőedző: Pék György, edző: Baróti Zsolt

SC Csíkszereda: Kožuch - Wikström, Sprencz, Wallenberg, Szőcs Szabolcs, Zerkula - Ordzovenský, Pozník, Hozó (C), Elekes, Moldován (A) - Kósa (A), Papp, Filip, Zsók, Péter Róbert - Bíró Tamás Áron (cserekapus: Antal László)

vezetőedző: Staffan Lundh, edző: Gál Sándor

A mérkőzés alakulása:

3. percben BERTA-gól, VIRÁG és BORBÁS átadásából. Nyomulunk nagyon, sok a helyzetünk - 1 : 0

13. percben BORBÁS-gól, BERTA és VIRÁG passzából - 2 : 0

Előtte pár perccel Sportclub emberfór volt, de nem éltek vele. A fiatalok is jól nyomják, mint mindenki.

14. percben talált Sportclub gól: ELEKES, átadó MOLDOVÁN - 2 : 1

15. percben megint Sportclub gól, elég szerencsétlenül (ELEKES, átadó ZERKULA) - 2 : 2

16. percben Kadlubiak kimegy 2 percre. Az előnyt 19 másodperc alatt gólra váltja a Sportclub  (FILIP, átadó: WIKSTRÖM) - 2 : 3

19. perc: RÚFUS kék vonalas gól KADLUBIAK átadásából, emberelőnyből - 3 : 3

(Véber Gyuri lelkesen cukkolja a padjuk fölött a szeredaiakat, van fotó! Most átment a szeredai szurkolókhoz ölelkezni. )

Fél perccel a harmadvég előtt Bertát szólóban a kapu előtt buktatják. Büntető, BERTA belövi - 4 : 3

Vége az első  harmadnak. Fiaink - híven az újpesti hagyományokhoz - a végletekig kiszolgálják közönségüket, ami az adrenalin-szintet illeti.

23. percben PALKO nagyot véd, nem sokkal később FILIP egyenlít, WALLENBERG és SPRENCZ átadásából - 4 : 4

Roczanov a Sporclub kapuja torkában elüt a korong felett.

26. percben Roczanov közeli ziccer, Kožuch kivédi. Oda-vissza mennek a támadások.

27. perc: Heti kiállítva, nem igazán tudnak felállni ellenünk, kivédekezzük.

30. percben nagy lövöldözés a szeredai kapu előtt. Kontrából elviszik, gólt lő SZŐCS (átadó FILIP, WALLENBERG) - 4 : 5

31. percben Pozník két percre ki, Ďubek veszélyesen ér egy távoli lövésbe. Nem tudunk sokáig felálni, de Rafi null-szögről majdnem egyenlít.

36. percben Hüffner nagy lövéssel veszélyeztet. Enyhe szeredai fölény, de a 3. sorunk is jól megy.

38. perc: Wallenberg 2 perc kiállás, felállunk. Rúfus nagy lövését védi a kapus.

Most akciókból jövünk, Berta nagy ziccerbe kerül, de kimarad.

Vége a második harmadnak. Tudtuk, hogy nehéz lesz, egyelőre rendre elgurul a kalapács alól az a fránya csonthéjas.

A harmadik harmad nagy helyzettel kezdődik a szeredai kapu előtt. Zúg az "Újpest, hajrá lilák!".

51. perc: A csíki kaput ellökték, 3 perce áll a játék. A kiállításból 20 másodpercre kettős emberfórba kerülünk, időkérés, Kadlubiak-kapufa.

Aztán Kadlubiak kiáll, 4 a 4-ben játszunk.

55. perc: Hetit lábon lövik.

58. perc: Szőcs ki, emberfór!

59. perc: Lehoztuk a kapust. Góóóóóól! Csak eltaláltuk azt a beste gyümölcsöt! Lövő: ĎUBEK, átadó ZLOCHA, SIKORČIN - 5 : 5

A gól után egy igazságtalan kiállítás, az angyali ártatlanságú Harmati megy ki. De a Jóisten lát bennünket, mert kisvártatva a Sportclub csapatbüntetést vét.

Vége a rendes játékidőnek. Az csak természetes, hogy ha mi verünk egy csapatot 5-tel (DAB), amelyik veri a mai ellenfelünket 5-tel, akkor mi is kapunk máma 5-öt. Ezen akkor túl is volnánk, most nyerjük meg a meccset!

A feszültségteli befejezésbe beleesik néhány büntetés a 60. percben. Részünkről Berta 10 perc, az ellentől Pozník 2 perc. Ez azt jelenti, hogy a hosszabbítás kezdetekor 1 perc bünti itt, 1 perc 49" + 2 perc ott!

A hosszabbításból 3 perc telt el és 2 k. nagy helyzetet hagytunk eddig ki!

63'20": újabb nagy helyzet maradt ki, előny vége.

63'42": csíki időkérés

Vége, büntetők! A legvégén majdnem gólt szereztünk egy csíki korin felpattanó korongból.

Valószínűleg az idény eddigi legjobb meccsén következnek a büntetők. Ez a Sportclub nem az Újvárosban látott társaság volt.