Minden harmadra jutott kettő

2008.10.20. 10:39 | Fehér Lilla | 4 komment

Címkék: miskolc mol liga

Csendesen csordogáló, jobbára izgalommentes mérkőzésen, a gólokat egyenletesen elosztva győztük le a miskolci csapatot.

Kapunkat ezúttal Palko védte, a légiósok közül Michálek maradt ki a keretből. Öt és fél perc elteltével már vezettünk, az első sor, nevezetesen Borbás góljával. Ezúttal Roczanov Dezső játszott Berta és Borbás mellett ebben a sorban, és ki is vette részét az akcióból egy gólpasszal. Ezután egy emberelőnyös helyzetünkben akadt izgulnivalónk: A miskolciak tizenkilencre lapot húztak, és három emberrel védekeztek, Sike pedig a kék vonalunkon helyezkedett. A mieink nem vették észre ezt, a korong eljutott Sikéhez, azonban szólóját Palko bravúrral védte. Csendesen csordogált a meccs ezután: a mieink támadtak, a Macik pedig Duschek és Cop vezérletével hősiesen védekeztek, bár sokszor megnehezítették a saját dolgukat a feleslegesen elkövetett szabálytalanságaikkal. A harmad vége előtt két és fél perccel azonban a végig kitűnően védő vendégkapus is tehetetlen volt az újabb Borbás-lövéssel szemben.

A második harmadra még nagyobb fölénybe került csapatunk: a vendégek csak elvétve jöttek ki saját harmadukból és alig lőttek kapura. Fölényünk újabb gólokban mutatkozott meg. 5 perccel a harmad kezdete után majd 5 perccel a harmad vége előtt Dubek révén újabb két góllal növeltük előnyünket. Jellemző, hogy Roczanov, majd Strausz kiállítása után kettős emberhátrányban játszva is mi támadtunk, sőt, kapuralövésekkel is veszélyeztettünk. A harmad felénél láttuk Popovicsot bemenni az öltözőbe, később már nem is tért vissza a pályára.

A záró harmadban sem sokat változott a mérkőzés eléggé egyoldalú képe. Kicsit többet lőttek kapura a vendégek, mi pedig kicsivel kevesebbet. Továbbra is számtalanszor teremtettünk veszélyt a vendégek kapuja előtt, de Duschek jól állta a sarat, egészen a 47. percig, amikor Egri kiállítását Dubek büntette góllal, klasszikus mesterhármast elérve ezzel. A gól után a büntetőpadról Egri is az öltözőbe ment, ő sem játszott a későbbiekben. A megfogyatkozott Macik ellen a 49. perctől ismét Hajek kapott lehetőséget a felnőtt mérkőzések légkörét szokni. Copék próbálkoztak is lövésekkel bevenni a kapuját, de próbálkozásaik vagy pontatlanok voltak, vagy fiatal kapusunk hárított ügyesen. Az 54. percben még Zlocha szerezte meg hatodk gólunkat, hogy minden harmadra jusson két találatunk, ezt követően már csak azért izgult a sajnálatosan kis létszámú közönség, hogy Sikorcin is újra gólt szerezzen, ez azonban nem sikerült.

Könnyed és fölényes győzelmet arattunk az enervált, a sikerben egy percig nem bízó és kissé fegyelmezetlen Miskolc ellen tegnap este, egy olyan találkozón, ahol nem kellett megszakadnunk a győzelemért. Pék mester 22 játékost nevezett és mindenkinek lehetőséget is adott a játékra. Érdekes, hogy a rengeteg előny és kettős előny ellenére csak egy gól született ilyen játékhelyzetből. Nem tűnik merésznek a megállapítás, hogy mindkét gárdát láttuk már ennél sokkal jobban is játszani akár az egymás elleni mérkőzéseiken is.

A mérkőzés után Rencz Dánielt kértük meg arra, hogy értékelje a játékot, nyilatkozatát este olvashatják az érdeklődők.