Tolnai parádé

2008.10.18. 20:49 | Real Újpest | Szólj hozzá!

Címkék: ftc mol liga

Hat nap alatt kétszer csaptunk össze legrégebbi és legnagyobb riválisunkkal. Egészen más koreográfia szerint zajlottak az események péntek este, mint vasárnap: a Fradi megérezte, hogy játékunk nem olyan összeszedett, mint legutóbb, és megpróbált élni a lehetőséggel. Közel is került ahhoz, hogy meglepetést szerezzen.

Gyors újpesti góllal indult a mérkőzés: Sikorčin hozta kihagyhatatlan helyzetbe Zlochát, de sajnos pillanatokon belül egyenlített a zöld-fehér alakulat egy védekezésbeli figyelmetlenségnek köszönhetően. Hogy még inkább aggódjanak a hazai szurkolók, arról egy kettős emberelőnyben a végsőkig kijátszott akció végén Nyerges gondoskodott. Mégsem hátrányban vonultunk pihenőre az első harmad végén, amit nemrégiben visszatért védőnknek, Tolnai Attilának köszönhetünk, aki Borbás lövésébe ért bele finoman, becsapva ezzel az ismét remeklő Szőkét.

A második harmadban is gyűrte egymást a két csapat, de főleg a kapusoknak köszönhetően sokáig nem esett újabb gól. A vendégek kontrái életveszélyesek voltak, és többször is Nemčák bravúrjainak köszönhettük csak, hogy nem kerültünk újból hátrányba. A 37. percben nyugtatólag hatott tehát az újabb gól, amit ismét veterán védőnk szerzett egy a kapusról előre lecsorgó lövés után.

Rémálomszerűen kezdődött a harmadik játékrész: majd' két percig csak a korongot nyomoztuk a saját védőharmadunkban. Ezután egy kicsit enyhült a nyomás csapatunkon, de egy újabb emberelőnyben már nem volt kegyelem, ismét sikerült az egyenlítés nagyszerűen küzdő ellenfelünknek. Nem sokkal ezután két teljes percre emberhátrányba kerültünk, és ez fordulópontot jelentett a mérkőzésen, a mi szempontunkból szerencsére. A Fradi nem tudott élni a kapott hatalmas lehetőséggel, gyakorlatilag lövése sem volt a két perc alatt, többször is sikerült kiütni a korongot a harmadunkból. Úgy látszott, felébredt a csapat, és ezt egy emberelőnyben Berta nyomatékosította: egy buli után nagy erővel lőtt a vendégek hálójába.

A mérkőzés végéig az eredmény már nem változott, dacára a felváltva kapott emberelőnyöknek, így ha nehezen is, de sikerült ismét legyőznünk a nemes ellenfelet. A mérkőzés színvonalában és iramában elmaradt a várttól, de az izgalmak kárpótolták a közönséget.

Pék György kritikusan értékelte a látottakat, ám sok idő nincs a morfondírozásra, hiszen vasárnap este a Miskolc ellen játszunk itthon, majd a jövő hét végén székelyföldi túra vár csapatunkra, a jelenleg velünk azonos pontszámmal második SC Csíkszereda és a Progym csapatai elleni mérkőzésekkel.