Elsőként raboltunk pontot a HC-tól

2008.10.04. 18:25 | Bozár Jóska | 6 komment

Címkék: hc csíkszereda mol liga

Rendkívül pörgős meccs volt, nagy iramot diktáltak a pályán lévők. Mi is meglepődtünk azon, hogy Rúfus és Rafaj nélkül és a beinjekciózva játszó Borbás és Harmati, valamint a hosszú sérülésből visszatérő Tolnai és Rencz csatasorba állásával sem volt gondunk a hatalmas tempóval. Hiába múlott kevésen a 3 pont, mi ennek az 1-nek is örülünk.

Már az elején nagyon belekezdtek a csapatok, de az első harmadban egyik csapatra sem lehetett azt mondani, hogy feldöntené a pályát, ahogy azt a 8:8-as arányú kapuralövési mutató is kiválóan reprezentálja. Bár ellenfelünk kicsit többet birtokolta a korongot, nagyobb helyzetek előttünk adódtak, és ezt Berta a 9. percben egy kiugrás után szerzett góljával alá is támasztotta (1:0). Támadásépítésben ekkortájt mindkét csapat jeleskedett, de 6-7 másodpercenként mindig csapatot váltott a korong. Emlékezetes volt, hogy a hosszú kihagyás után sérülésből visszatérő Tolnai első cseréjében, első korongérintéséből majdnem gólt szerzett bal oldalról, majd az ismétlésből a jobb oldalról is, mindkétszer a szerencse mentette meg a HC kapuját. A harmad végén a sérülten is pályára lépő Borbás egy ügyes szerelés után megiramodott még a HC kapuja felé, de a kürt az útját állta.

A második játékrészben ugyanott folytatták a felek, ahol előzőleg abbahagyták: pörögtek a támadások, nem volt megállás. Végül a 25. percben Nemčák kényszerült kapitulálni, amikor is Molnár egyenlítette ki az állást (1:1). Nem örülhettek sokáig a szeredaiak, Borbásnak mindössze 26 másodperc kellett ahhoz, hogy Berta kapu mögül visszatett korongjából visszavegye a vezetést (2:1), amit Zlocha pár perccel később emberelőnyben Strausz passzából tovább növelt (3:1). Jobban nyomtunk, mint a csíkiak, rendesen megtornáztattuk Polc kapust.

A harmadik harmadban aztán elszaladt a ló a játékosokkal, kuriózumnak számított, amikor véletlenül mindkét csapatban hatan-hatan voltak a jégen. Egymást váltották a kiállított játékosok a büntetőpadon, de a fáradtságnak nem látszott a jele, mindenki győzni akart. A 47. percben ezt az egyébként roppant bizonytalanul játszó Goga nyomatékosította szépítő góljával (3:2), majd a jó formában játszó Mihály Árpád fűzte át védelmünket, és lőtt estében kapuvasat. A mieinket sem kellett azért félteni, Sikorčin, Zlocha, Borbás és Berta előtt is adódott gólszerzési lehetőség. Az utolsó percekben aztán előbb kettős emberelőnybe (eredmény nélkül), majd rögtön utána kettős emberhátrányba kerültünk, amikor Zlochát fogás, Hetler pedig bottal lökés miatt állították ki. A vendégek pedig büntettek, Pupák gyötörte be a korongot kapunk jobb oldalába (3:3). Hiába fohászkodott mindenki azért, hogy tartson ki előnyünk a meccs végéig, a "Látogass el Székelyföldre!" feliratú mezben pompázó vendégek egyenlítettek tehát, majd a parázs küzdelmet hozó hosszabbításban, ahol a mieink szólót hibáztak, Goga révén bevitték a győzelmet jelentő találatot (3:4). Így lett hát vége ennek a remek meccsnek, és mi kissé csalódottan (pedig már majdnem megvolt!), de inkább büszkén indultunk haza: pontot vettünk el a HC csapatától!

2008. október 3., péntek

Újpesti TE - HC Csíkszereda 3:4 h.u. (1:0, 2:1, 0:2, 0:1)
Újpesti Jégcsarnok, 300 néző

Jv.: Halassy György, Németh Márton, Haszonits Miklós

Újpest: Nemčák - Hüffner, Hetler, Michálek, Borbás, Berta - Kadlubiak, Tolnai, Ďubek, Sikorčin, Zlocha - Horváth D., Harmati, Németh Á., Roczanov, Virág - Strausz, Zalavári, Rencz, Markó; Hajek (kapus)
Edzők: Pék György, Baróti Zsolt

Csíkszereda: Polc - Szőgyőr, Saluga, Mihály Á., Štefanka, Foltín - Flinta, Suur, Pupák, Petres, Szabó - Solti, Goga, Mihály E., Péter, Antal - Lőrincz, Páll, Bíró O., Molnár; Fülöp R. (kapus)
Edzők: Marcel Ozimák, Joakim Nilsson

Gólok:
1:0 08:22 - Berta (Hüffner, Michálek)
1:1 24:49 - Molnár (Bíró O.)
2:1 25:15 - Borbás (Berta, Hüffner)
3:1 31:28 - Zlocha (Strausz, Ďubek) e.e.

MK = Meccsenkénti kapott gólátlag

Az Újpesti TE tartotta 6. helyét a MOL Liga tabelláján, de ha kedden legyőzi a Steaua Bucurestit, megelőzheti a Ferencvárost, és ezzel feljöhet az 5. helyre.