Hoztuk a kötelezőt

2008.09.27. 19:35 | Real Újpest | 2 komment

Címkék: újpest alba volán mol liga

Fehérvár bevételére indult pénteken csapatunk. A meccs esélyesei egyértelműen mi voltunk, még úgy is, hogy Zlocha, Hetler és Harmati sérülés miatt hiányzott a csapatból, a kapuban pedig Palko helyett Nemčák kapott lehetőséget. Szerencsére a bizonytalan kezdés után helyrebillentek a dolgok, és nagyarányú győzelmet arattunk a masszív fehérvári csikócsapat ellen.

Csapatunk játékán megérződött a játékmester Zlocha hiánya, bár a helyén játéklehetőséget kapott Michálek végül egy gólpasszal járult hozzá a csapat összteljesítményéhez. Pék György megkeverte a sorainkat a mérkőzésen, és bizony az összeszokottság hiánya meg is látszott a játékunkon. Álmos kezdést követően a hazaiak szereztek vezetést, amit egy percen belül kiegyenlítettünk fiataljaink révén, de az első harmadot így is döntetlennel zártuk.

A második harmad elején két gyors góllal tettük egyértelművé az erőviszonyokat, a különbséget a harmad közepén egy újabb góllal növeltük meg, majd következett egy ötperces, hektikus időszak, amikor mindkét fél két-két góllal terhelte meg az ellenfél hálóját. A harmadik harmadban újabb két gólt ütve javítottunk tovább gólkülönbségünkön.

Nagyon jó látni, hogy csapatunk eredményessége nemcsak a légiós sorunkon múlik: a Volán ellen a gólok felét magyar játékosok ütötték, és a fiatal sorunk ismét nem maradt adós a gólokkal. A meccsen nem mutattunk jó formát, a mutatott játék a szakvezetőket sem töltötte el elégedettséggel. Ennek szurkolóink is jelét vehették, amikor Pék György a mérkőzés végi gratulációra csak annyit kérdezett vissza: "Ehhez?" A vezetőedző a szakosztály hivatalos honlapján is kritikusan nyilatkozott.

Örömteli, hogy a mérkőzésen Rencz Dániel végre visszatérhetett a csapatba, és ugyancsak örömteli a magyar játékosok, közte a fiatalok eredményessége.

Nem kapcsolódik közvetlenül a mérkőzéshez, de itt ajánljuk olvasóink figyelmébe az utehoki interjúját csapatkapitányunkkal, Vladimír Ďubekkel, amely talán legérdekesebb része légiós játékosunk honosításáról és ambícióiról szól.

Nincs megállás a MOL Ligában: lassan közeledik a vasárnap, és ezzel a szomszédvárak rangadója. Csapatunk este fél hattól az NZ Stars otthonában mutathata meg, hogy nem véletlenül áll a MOL Liga harmadik helyén. Mi ott leszünk, és arra bíztatjuk olvasóinkat is, hogy szurkoljunk együtt a helyszínen az újabb lila-fehér győzelemért.

Visszapillantás

2008. szeptember 26., péntek
Alba Volán SC - Újpesti TE 3:8 (1:1, 2:5, 0:2)
Székesfehérvári Jégcsarnok, 150 néző
Jv.: Norbert Druga, Márkus János, Barabás Miklós
Alba Volán: Becze - Borostyán, Bedő, Fekti, Szűcs, Feil - Barabás, Maklári, Tóth, Rajz, Hajós - Ozsváth, Balogh, Somos, Németh N., Meretei M. - Dósa, Bíró G., Farkas T., Vörös; Bálizs (kapus)
Edző: Fekti István
Újpest: Nemčák - Hüffner, Strausz, Virág, Borbás, Berta - Rúfus, Kadlubiak, Ďubek, Sikorčin, Michálek - Horváth, Zalavári, Rafaj, Németh Á., Roczanov - Rencz, Markó, Csányi; Hajek (kapus)
2:5 34:33 - Ďubek (Sikorčin) e.h.
3:5 35:51 - Tóth (Borostyán, Maklári) e.e.
3:6 37:58 - Ďubek (Sikorčin, Virág)
3:7 51:31 - Roczanov (Németh Á., Rafaj)
3:8 56:21 - Kadlubiak (Rufus, Ďubek) e.e.
Kapuralövések: 30 ill. 34
Védési százalék: Becze 76,47% ill. Nemčák 90%
Kiállítások: 10 ill. 6 perc + 2+10 perc (Németh Á.) + 2+10 perc (Hüffner)

A MOL Liga kanadai táblázatát továbbra is Ladislav Sikorčin vezeti magasan, 6 meccs alatt gyűjtött 17 pontjával. A sarkában van azonban Vladimír Ďubek, aki nagy örömünkre 13 ponttal immáron a 2. helyet foglalja el. Ján Zlocha sérülése miatt kénytelen volt kihagyni a találkozót, így az előző mérkőzéseken szerzett 9 pontja már csak a 10. helyhez elég. Előrébb lépett viszont Berta Ákos, aki 8 pontjával jelenleg a 17. helyen áll. Borbás Gergely nagyszerű teljesítményével beállította a pont per meccs átlagot, így ő 6 ponttal a 32. helyezett. Virág Csaba hasonlóképp cselekedett, 1 gólja mellé 5 assziszt párosul, így ő Borba mögött nem sokkal lemaradva a 34-edik. Németh Ádám eddigi 5 átadásával felzárkózott a 45. helyre, míg Rafaj Attila 4. pontját szerezte Fehérváron, így ő a 48. helyen várja a következő fordulót. Igor Rúfus és Juraj Kadlubiak 2-2 góllal és gólpasszal állnak az 51., illetve az 52. helyen. Őket Hüffner Adrián követi 3 ponttal a 82. helyen, majd jön Roczanov Dezső, aki góljával 2 pontos, egyúttal 94. helyezett lett. A sort Hetler Ádámmal folytatjuk, aki Zlochához hasonlóan nem utazott el pénteken a többiekkel Székesfehérvárra, így eddigi 1 góljával ő a 121-edik, Ján Micháleket pedig újoncként üdvözölhetjük a táblázaton 2 meccsen szerzett 1 asszisztjával, a 138. helyen.

Juraj Nemčák előrébb lépett a kapusok közt, védési hatékonysága péntek este 86,56%-ra módosult, és ez a tény egészen a 10. helyig röpítette őt. Matúš Palko ennek ellenére nem került hátrébb, ugyanis több helycsere is történt a táblázaton, aminek köszönhetően még feljebb is ugrott, így a maga 86,25%-ával most ő a MOL Liga 12. legjobb kapusa. Annak ellenére, hogy a jegyzőkönyvből kimaradt, mi Hajek Márkot is feljegyezzük ezentúl, hisz' végre bemutatkozott a nagycsapatban, és habár kevés lehetőséget kapott, végtére is 100%-osan teljesített.

Az Újpesti TE eddig nyújtott nagyszerű teljesítményével a MOL Liga előkelő 3. helyére lépett elő, és ezzel továbbra is tartja előnyét a többi magyarországi csapattal szemben.