Emelt fővel

2008.09.26. 02:27 | Bozár Jóska | 6 komment

Címkék: alba volán sc csíkszereda mol liga

Kedden játszotta felnőtt csapatunk 5. mérkőzését a MOL Ligában, egyúttal második idei meccsét az SC Csíkszereda együttesével. Ez a találkozó azonban köszönőviszonyban sem volt a 9 nappal korábbival: A fantasztikus játék és még a számunkra balszerencsésen végződött büntetőpárbaj után is úgy konstatáltuk a látottakat, "ez igen!"

Nagyon ígéretesen indult a párharc, Berta már a 3. percben bevette Kozuch kapuját, majd 10 perccel később Borbás növelte az újpesti előnyt. Nagyon nyomtak a mieink, mindhárom sorunk rendesen odatette magát. Ekkor jött azonban a nem várt fordulat: Mindössze 3 perc leforgása alatt három szerencsétlen góllal átvették a vezetést a vendégek. Míg mi a lelátón ijedeztünk, a jégen tartózkodó lila-fehérek nem pazarolták holmi szívrohamra a drága időt, a harmad utolsó percében sebtiben szereztek két gólt (Rúfus, Berta). Így történt, hogy újpesti vezetéssel vonulhattak a pihenőre a felek (4:3).

A második játékrészre felébredtek a szeredaiak, záporoztak a lövések Palko kapujára rendesen. Gyorsan dolgoztak a székelyek, már 2 perc után egál állt az eredményjelzőn. Több helyzetünk is akadt eztán, de egy kontrából 5-re növelte góljai számát az ellen. Továbbra is jöttek az újpesti ziccerek, de egyik sem akadt be a csíki kapuba, maradt a 4:5.

Az utolsó húsz percet megnyomták a srácok, és bár Hetler sérülése vegyített némi ürömöt az örömbe, az utolsó előtti minutumban hatalmas izgalmak közepette Ďubek és Borbás közös lövése révén kiegyenlítettünk, így jöhetett a hosszabbítás (5:5).

A túlórában rendesen megszórtuk vendégeinket, de hiába az ordító helyzetek, a gólvonalon pattogó korong, ezen a napon nem volt velünk Fortuna. A döntés a büntetőkre maradt. A lilavérű hívek tövig rágták körmüket a rávezetéseket körülvevő feszült légkörben, és némi bizakodásra még okot is adhatott nekik Sikorčin gólja, majd azt követően Palko védése, de itt vége is szakadt szép sorozatunknak. Sajnos míg a mi oldalunkon Zlocha és Borbás nem tudta értékesíteni a maga büntetőlövését, a túloldalon ketten is eredményesek voltak, így maradt nekünk az 1 pont. Mindez azonban nem ad okot az elkeseredésre, hisz' ezen a mérkőzésen megmutattuk, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt a liga legjobbjaival, és az előzetes várakozásokat jóval felülmúló eredményekre is képesek lehetünk! Ámen.

Mindenesetre a játékosok egybehangzó véleménye is azt támasztja alá, hogy van még kraft ebben a csapatban, és bár akadnak még hibák, idővel összeállhat egy olyan gárda, amely akár az OB I. döntőjébe is bekerülhet. Fiaink optimistán tekintenek a jövőbe, és úgy gondoljuk, erre minden okuk megvan. Pék György is ilyet nyilatkozott az utehoki.hu-nak. Szívből kívánjuk nekik, érjenek el minél több sikert lila-fehérben!

2008. szeptember 23., kedd

Újpesti TE - SC Csíkszereda 5:6 (4:3, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Újpesti Jégcsarnok, 300 néző

Jv.: Vladimír Babič, Abonyi Attila, Wolf László

Újpest: Palko - Hüffner, Hetler, Virág, Borbás, Berta - Rúfus, Kadlubiak, Ďubek, Sikorčin, Zlocha - Horváth, Harmati, Rafaj, Németh, Roczanov - Strausz, Szepessy, Markó; Hajek (kapus)
Edzők: Pék György, Baróti Zsolt

Csíkszereda: Kožuch - Wikström, Sprencz, Wallenberg, Zerkula, Szőcs Sz. - Ordzovenský, Pozník, Hozó, Elekes, Modován - Kósa, Papp Sz., Zsók, Filip, Péter - Bíró T.; Antal L. (kapus)

4:4 22:42 - Filip (Wallenberg, Sprencz)
4:5 29:28 - Szőcs Sz. (Filip, Wallenberg)

5:5 58:41 - Ďubek (Zlocha, Sikorčin) e.e.
Büntetők:
1:0 - Sikorčin
1:1 - Elekes
1:2 - Ordzovenský

Kapuralövések: 44 ill. 30

Védési százalék: Kožuch 88,64% ill. Palko 80%

Kiállítások: 10 + 10 perc (Berta) ill. 16 + 10 perc (Kožuch) + 10 perc (Hozó)

5 mérkőzés elteltével a MOL Liga kanadai táblázatát továbbra is vezeti a maga 14 pontjával Ladislav Sikorčin. Vladimír Ďubek két helyet lépett kedden előre, és ezzel ő a listán a 4. helyezett (10 pont). Ján Zlocha immáron a 7. helyezett 9 ponttal, míg Berta Ákos 39 helyet előreugorva a 21., 6 ponttal. Borbás Gergely  a 40. lett kedden (4 pont), Virág Csaba ugyanennyi egységgel a 44., Igor Rúfus 3 pontjával az 55., Juraj Kadlubiak szintén 3 ponttal a 61., Németh Ádám és Hüffner Adrián 3-3 assziszttal a 69. illetve a 70., Rafaj Attila  továbbra is 2 egységgel áll, ezúttal 74.-ként, Hetler Ádám perpillanat a 111. helyezett 1 góllal, végül Roczanov Dezső zárja a sort, 117.-ként, szintén 1 ponttal.

Matúš Palko mai igencsak rossz védési rátájának köszönhetően a kapusstatisztikán lecsúszott a 13. helyre, míg Juraj Nemčák 83,78%-ával maradt a 16. a sorban.

Több lőtt gólunk döntött abban, hogy az 5. fordulót az Újpesti TE  MOL Liga 4. helyén zárja. Ezzel miénk lett a magyarországi csapatok közt a legelőkelőbb pozíció a tabellán.