Élőben, egyenesen Dunaújvárosból

2008.09.19. 17:05 | Bozár Jóska | 5 komment

Címkék: közvetítés dab mol liga

Ma 18.30-kor kezdődik Dunaújvárosban a Dab.Docler és az Újpesti TE párharca a MOL Liga soron következő fordulójában. Blogunk mindent megtesz annak érdekében, hogy otthon vagy a munkahelyen maradt olvasói is tájékoztatást kapjanak a mérkőzés fejleményeiről.

A találkozót valószínűleg jó szokásához híven élő képpel és kommentárral fogja közvetíteni a dunaújvárosiak hivatalos oldala, és az icehockey.hu-n is figyelemmel követhetjük majd az összeállításokat, gólokat és kiállításokat. Említetteket természetesen a "Közvetítések" oldaldobozba is kitesszük a könnyebb elérhetőség kedvéért.

Az összeállítások:

Dab.Docler: Hippík - Holló, Schneider, Peterdi, Misál, Magosi - Tőkési, Erdélyi, Kiss Á., Galanisz, Azari - Pozsgai, Hegyi, Papp, Jonkl, Mestyán - Orbán, Kiss D., Horváth G., Győri; Kiss T. (kapus)
Edzők: Vladimír Matejov, J.P. MacCallum

Újpesti TE: Palko - Hüffner, Hetler, Virág, Borbás, Berta - Rúfus, Kadlubiak, Dubek, Sikorcin, Zlocha - Harmati, Horváth, Németh, Roczanov, Rafaj - Strausz, Szepessy, Markó; Hajek (kapus)
Edzők: Pék György, Baróti Zsolt

-------------------------------------------------------

Pontosan kezdődött a mérkőzés.

Több lövéssel is veszélyeztetjük a dunaújvárosi kaput, láthatóan többet támadunk.

Pár perc múltán megéledtek a Dab játékosai is, többször is veszélyesen támadnak.

09.05: Horváth D. 2 perc kiállítást kap.

Felállt az ellenfél emberelőnyben, de Sikorcin kilőtte a korongot a harmadból, Dubek megszerezte az ellenfél harmadában, de Tőkésinek sikerült mentenie.

10.38: Magosi kapott bottal akasztásért 2 percet, így elolvadt az újvárosi fór.

Kiegészültünk, így egy dunaújvárosi lövés után meg is indulhattunk a kontrából, majd sikerült nekünk is felállnunk emberelőnyben.

Az ellenfél többször is ki tudja lőni a korongot, de a korongbevitelnél Dubek lesre ment, így a fór kihasználatlanul maradt.

Markó próbált közelről vezetést szerezni, de Hippík résen volt.

GÓL! Berta oldalról lőtt passzt adott a kapu elé, amit Borbás a védők közül kiugorva értékesített. 0:1

GÓL! Sikorcin a kapu mögül indult, ráfordulásból lőtt, majd a kipattanót Dubek zavartalanul ütötte közelről a kapuba. 1 perc alatt 2 gól! 0:2

14.33: Sikorcin megy ki 2 percre, meg nem engedett testtel való játékért.

Most jobban tartja meg a Dab a korongot, mint az előbbi emberelőnyénél, Schneider többször is erős lövésekkel borzolja az újpesti szurkerek idegeit.

Most az ellenfél kisegített minket egy rossz passzal, fújhatunk egyet.

Az emberhátrány utolsó másodperceiben csak Tőkési lőtt, de elakadt a bomba a védőkben. A büntetőpadról visszatérő Sikrocin egyből be próbálta venni a hazai kaput, de ez nem jött össze.

Most jött a hír a helyszínen tartózkodó szurkolótársainktól, hogy Borbás 13.18-nál, míg Dubek 14.05-nél lőtte a gólt.

Magosi és Schneider is távolról lő, de Palko eddig jól hatástalanítja az ellen próbálkozásait.

18.55: Sikorcint most állították ki. Javítás a korábbi kiállításhoz: 14.33-kor Harmatit állították ki, nem a szlovák légióst.

A hátrány elején nem volt veszélyes a Dab, később az ellenfél játékosai fel tudtak állni, előbb Magosi próbált Palko korcsolyájának a segítségével gólt szerezni, majd kétszer is sikerült a pirosmezes csatároknak elfektetni kapusunkat, de újabb találat nem született.

20.00: Vége a harmadnak, pihenhetünk egy jót.

Jól indult számunkra a mérkőzés, eddig egyenlő létszámnál általában mi voltunk fölényben. Aztán a játékrész második felébe érve megtört az a fránya gólcsend, és előbb Borbás, majd szűk 1 perccel később Dubek góljával két egységgel is elhúztunk ellenfelünktől. Az előnyt a harmad további részében magabiztosan őriztük, így elmondhatjuk, hogy megérdemelten vezet az Újpest.

Kezdődik is a 2. harmad.

Most belekezdtek az újvárosiak, jól körbelövöldözik a kapunkat, közben kiegészültünk.

Nagyon kitámadt a Dab, így kontrából többször is veszélyesek vagyunk. Legutóbb Zlocha lőtt egy nagyot, de Hippík védett.

Az újvárosiak nehézkesen jutnak el a kapunkig.

Oda-vissza mennek a támadások, most Misál lövése találta fejbe Palkót.

A szlovák sorunk nagy ziccert harcolt ki, de gól nem született belőle.

Most Papp Viktorék sora tudta bent tartani a korongot a harmadunkban a mi 3. sorunk ellenében, Jonkl és Papp is közel állt a gólszerzéshez.

Most az első sorunk is kicsit beszorult, megint Palkónál köt ki a palánkról visszapattanó korong.

Sikorcin iramodott meg egy védővel a nyakában, de nem tudta már átfűzni a pakkot Hippíken.

Emitt elakadt a videó-közvetítés.

26.53: Szépítettek a hazaiak, Kiss Ákos passzából Erdélyi volt eredményes. 1:2

27.10: Emberelőnyhöz jutunk, Papp Viktor megy ki a büntetőpadra bottal lökésért.

Visszajött a kép és a hang a Dab oldalán.

28.42: Rúfus megy ki 10 percre durva játékért.

29.04: Emberhátrányból egyenlít a Dab, Kiss Ákos passzát értékesítette Azari. 2:2

Kicsit beszorultunk, újból Pappék sora ellen. Egy kontrából Németh Ádám el tudta hozni a korongot, de jött a rekontra, amiből szerencsére nem lett komolyabb baj.

Újabb tömörülés a kapunk előtt, Palko elfekszik, de sikerül tisztázni.

GÓL! 31.04: A kitámadó Dabtól sikerült megszerezni a korongot, gyorsan végigvittük a korongot, Dubek passzolt Zlochának, aki bevarrta a pakkot az újvárosi hálóba. 2:3

Magosiék újból kavarodást okoztak a harmadunkban, de Palko a helyén volt.

Nagyon letámadnak a hazaiak, mi a kontrákra játszunk.

Magosi vezette a korongot Palkóra, a nyakán lógó újpesti védőtől legkevésbé sem zavartatva lőtt rá, de szerencsére elhibázta.

Rövid passzokkal játsszák magukat az ellen kapuja elé Borbásék, de kimarad a helyzet.

Mi is átálltunk letámadásra, hátul kinyílt teljesen mindkét csapat.

Megint Pappék rohannak le minket, de sikerül tisztázni.

Dubek játssza hátra Zlochának a kapu előtt, lövés, kimarad.

GÓL! 39.40: A bal oldalon hozta fel Zlocha a korongot, továbbított Sikorcinnak, aki szépen bebőrözte Hippíket. 2:4

40.00: Vége a 2. játékrésznek, és egyúttal Bozár Jóska mai vacsorájának is.

A középső húsz percre jobban felpörgött a hazai csapat, a harmad első felében gyorsan ki is egyenlítettek, de a maradék idő a miénk volt: előbb Zlocha, majd Sikorcin találatával visszavettük a kétgólos előnyt. Nem mondhatni, hogy ezúttal felborult volna a pálya, az ellenfél részéről Magosiék és Pappék sora is igen látványos támadásokat vezetett, jó lesz rájuk odafigyelni. Tőlünk leginkább az első két sorban van benne a gól.

A közvetítés elejére felkerültek az összeállítások. Az újpesti később update-elve lesz, mivel azt nem tudtuk meg az icehockey.hu közvetítéséből.

Elstartolt a záró harmad.

Rögtön bevettük az újvárosiak harmadát, a hazaiak csak tilos felszabadítással tudnak tisztázni.

GÓL! 41.02: Sikorcin második gólját szerzi a mérkőzésen, Hippík lecserélése egyre esedéksebbé válik. Ne így legyen - kívánjuk újpesti szurkolóként. 2:5

Nem ijedt meg a góltól az ellenfél, továbbra is letámad.

Berta üt el a korong felett lövőhelyzetben.

Hetler kicsit sokáig tartotta a kapunk mögött a pakkot, tekintettel kell lenni a támadó Acélbikákra.

Erdélyi lőtt a kék vonalról, de Palko magabiztosan fogta.

A meccs ezen szakaszában nehezen jutunk túl a félpályán, egy hazai támadásból Kiss Ákos előtt adódik lehetőség, de elcsúszik előtte a korong.

Papp Viktor szúrt bele veszélyesen egy lövésbe a kapunk előtt.

Továbbra sem tudjuk megtartani a játékszert, csak az újvárosiak pontatlanságában bízunk. Többször is tilos felszabadításra ütik véletlenül a pakkot.

Az ellenfél harmadában, a sarokban nagy tömörülés alakult ki, Schneider fejéről a sisak is leesett. Ezután mi hoztuk el a korongot, Dubek lőtt közelről, de Hippík lábbal védett.

Borbás az ellenfél harmadában megszerzi a pakkot, de nem jut el a lövésig.

Ugyanő nem sokkal később Erdélyire vezeti a korongot, 1 az 1-ben megveri, de Hippíket már nem tudja átverni.

Galanisz és Kiss Ákos lendületes akciója után utóbbi üti kapuvasra a korongot, meleghelyzet volt. Ez a páros már a Kercsó-korszak óta gyakorolja ezt a figurát a meccseken, számítani kell az ilyenekre.

47.47: Dubek szépen viszi el, de Tőkési szabálytalanul állítja meg. A jutalom: 2 perc.

48.08: Újabb kiállítás: Ezúttal Hetlert akasztották bottal, Peterdi megy ki 2 percre. Közben Borbást is kiállítják ugyanennyi időre durva játékért.

5 a 4 ellen támadunk, de egyelőre nem tudunk felállni, akciókból próbálunk gólt lőni.

49.20: Dubeket állítják ki 2 percre botfogásért. Közben megint elment itt a dab.extra.hu közvetítése.

50.12: Megszaporodtak a büntetések, ezúttal Azari megy ki 2 percre, a változatosság kedvéért bottal akasztásért.

51.06: Galaniszt állítják ki. Nem találjátok ki, mit követett el.

Sikerült visszahozni a közvetítést.

Felállunk, de Rúfus a harmadon kívül kapja meg a korongot, les. Kiegészült a Dab.

53.26: Rúfus ütközi le keményen Papp Viktort, ebből kiállítás lesz: 2+2 perc, emberelőnyben a Dab.Docler.

Az ellenfélnél is kipattog a korong a harmadból passzolgatás közben, ez is les.

Borbás iramodik meg szólóban, de a lövés Hippík lepkés kesztyűjében landol.

Most nem tud felállni az ellenfél, vetődve lövi ki a harmadból a korongot az újpesti játékos.

54.59: Közben emberelőnybe kerülünk: Kiss Ákos megy ki gáncsolásért.

Nehezen tudjuk bevinni a pakkot az ellen harmadába, Hüffner próbálja belőni, de tilos felszabadítás lesz belőle.

Az két újvárosi játékos lövését is magabiztosan szedi össze Palko, egyelőre nem látszik, hogy emberelőnyben vagyunk.

Rafajhoz kerül az ellenfél harmadában Erdélyi eladott passza, de nem tud élni a lehetőséggel.

Pozsgai löketét védi Palko.

A mérkőzés utolsó 2 percében visszahúzódunk, nem támadunk.

Elkezdődik az utolsó perc, veszélytelen akciók mindkét oldalon.

59:15: A végére még egy kiállítás: Harmati ütött Galanisz kezére.

Befejezésül még lőnek egy utolsót a mieink, és ezzel vége a mérkőzésnek, magabiztosan győztünk 2:5 arányban.

A mai találkozón egy percig sem forgott veszélyben csapatunk győzelme, és habár a hazaiaknak a 2. harmadtól kezdve olykor sikerült fölénk kerekedniük, hátsó alakzatunk ezen az estén rendre feltartóztatta az újvárosi rohamokat, és Palko eszén sem tudtak túljárni a szorgos Fejér megyei fiatalok. Ugyanezt ellenfelünk nem mondhatta el magáról, védelmi megingásaikból és kapusuk bizonytalanságából fakadóan könnyű dolguk lehetett az újpesti csatároknak, míg támadósoraik a sok lövés ellenére gólképtelenek voltak. A srácok mellett helyszínen tartózkodó szurkolótársaink sem vallottak szégyent a meccsen, sokszor felzendült a mérkőzés során a "Hajrá Lilák". A mai nap tehát minden fronton sikeresen zárult, vasárnap jöhet a folytatás!

Update: Az összeállítás kijavítva.