A második Maribor-meccs összefoglalása

2008.09.05. 10:35 | Bozár Jóska | 7 komment

Címkék: videó edzőmeccs felkészülés maribor

Pörgős kis meccseket láthatott az elmúlt két napban a Megyeri útra kilátogató, sajnos továbbra is igen szerény létszámú publikum. A második talákozó alapján bizton állíthatjuk, hogy ha egy-egy mérkőzés erejéig hullámvölgybe is kerül csapatunk, "háromszor veri ezt kenden Lúdas Matyi vissza" alapon szépen fel tudjuk szívni magunkat a következő összecsapásra, és újult erővel vágunk vissza soron következő ellenfelünknek az előzőleg elszenvedett vereségért.

Bár csapatunk fiatalabb tagjain még érződik a rutintalanság, igen dicséretes, hogy ezúttal ők sem fukarkodtak a gólokkal. Rafaj, Virág és Németh is eredményes volt, ráadásul a pár hetes kényszerszünetből kedden visszatérő Bertát is újra a góllövők között jegyezhettük. A szlovák sorunk mint mindig, ezúttal is eredményes játékával vitte előre a csapatot, míg a többségében rutinosabb (19 év feletti) magyar játékosokból álló első sorunk szokásához híven megbízható teljesítménnyel rukkolt elő. Bár a két szlovénok ellen vívott meccs itt-ott felesleges durvaságba torkollott, az iramban és színvonalban megmutatkozó szakmai értékük vitathatatlan volt. Ahogy Pék György is nyilatkozta az első mérkőzés után az utehoki.hu-nak, a gárda lassan, de biztosan összeállni látszik a 2008/2009-es bajnoki évadra.

2008. szeptember 3., szerda

Újpesti TE - HDK Maribor 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Újpesti Jégcsarnok, 100 néző

Jv.: Bellus László, Nagy Attila, Ferencz Tibor, Juhász Gábor

Újpest: Nemčák - Hüffner, Hetler, Michálek, Virág, Berta, Rúfus, Kadlubiak, Ďubek, Sikorčin, Zlocha, Horváth, Harmati, Németh, Roczanov, Rafaj, Strausz, Kordisz, Markó, Jankovics, Palko (kapus)
Edzők: Pék György, Baróti Zsolt

Maribor: Verlič J. - Ciglenečki, Tarenta, Kirič, Unuk, Karafiat, Raušl, Ahmetovič, Emeršič, Kralj, Stopar, Kovačič, Burnik, Ciupa, Smutny, Ferlež, Verlič M., Habjanič, Cvirn, Zupanc, Puš (kapus)
Edzők: Ildar Rahmatullin

Gólok:
1-0 12:49 - Berta (Sikorčin, Kadlubiak)
2-0 26:13 - Rafaj (Kadlubiak, Roczanov)
3-0 30:03 - Ďubek (Kadlubiak, Rúfus)

3-1 34:29 - Tarenta (Ciglenečki, Ferlež)
4-1 39:27 - Németh (Rafaj)
5-1 42:11 - Sikorčin (Zlocha)

5-2 46:47 - Kralj (Ciglenečki)
6-2 59:51 - Virág (Michálek)

Kiállítások: 22 perc + 10 perc (Roczanov) + 2+5 perc+végleges (Hüffner) ill. 18 perc + 2+2+10 perc (Burnik) + 5+végleges (Stopar) + 2+10 perc (Kralj) + végleges

Idekapcsolódó hír, hogy a pénteki UTE-FTC mérkőzés videó-összefoglalóját itt találjátok. Nagy köszönet jár érte atish-nak!