Juniortorna: a negyedik helyen végeztünk

2009.08.16. 21:43 | Real Újpest | 3 komment

Címkék: újpest edzőmeccs felkészülés alba volán dunaferr junior budapest stars junior torna

Ma az Alba Volán 19 ellen játszottunk a dunaújvárosi juniortorna harmadik helyéért. A gól nélküli első harmad után a saját magunk dolgát tettük nehézzé jóval rutinosabb ellenfelünk ellen, és rengeteg kiállítással, kettős emberhátránnyal kínáltunk jobbnál jobb gólszerzési alkalmakat.

Az első harmadban is a Volán volt az aktívabb csapat, de Roczanovék megugrásokból többször is veszélyeztettek. Egyszer csak a kapuvas segített a fehérváriakon. Szünet után Hajek Márk bravúros védései sokáig tartották a mieinket, a jég csak akkor tört meg, amikor immáron sokadik, folyamatos kettős emberhátrányunkban a Salzburgból hazatért Kiss Dávid gólt ütött. Sajnos, a második kiállításból is gólt kaptunk (Hajek itt egy kicsit a korong mellé nyúlt), így röpke egy perc alatt két góllal húzott el a részben tőlünk kölcsönkapott fehér mezekben pályára lépő gárda. Még a harmad vége előtt Zalavári csökkentette hátrányunkat egy nagy lövésből. A harmadik harmad elején egyenlő létszám mellett kaptunk két gyors gólt, majd ismét következtek a kiállítások a mi oldalunkon. A Volán egyre jobban belelendült az előnyös játékba, és kíméletlenül kihasználta az adódó lehetőségeket. Kevéssel a lefújás előtt Dancsfalvi gólja csak a kozmetikázásra volt jó.

A rengeteg felesleges szabálytalanságért, fegyelmezetlenségért kapott kiállításban szép lassan felőrlődött a mieink ereje, a játék áthelyeződött a mi védőharmadunkba és az amúgy is sokkal rutinosabb Volán teljesen megérdemelten győzött.

Jegyzőkönyv:

Alba Volán 19 - Újpesti TE 7-2 (0-0, 2-1, 5-1)
Dunaújváros, 100 néző
Alba Volán 19: Bálizs, Balika (kapusok) - Ozsváth, Balogh B., Galsi, Ország, Farkas G., Kelemen T., Maklári, Hetényi P., Bíró G., Farkas T., Somos, Dósa, Horváth D., Tóth A., Reiter, Hajós, Kiss D., Tóth G.
Újpesti TE: Hajek M., Szebényi (kapusok) - Zalavári, Földesi, Jankovics, Roczanov, Dancsfalvi, Kukucska, Besenyei, Pichler, Nagy P., Dömötör, Inglis, Boros, Hajek N., Boros, Danku, Vörös, Havas, Pilcsik, Nagy B., Bojkó
58:39 7-2 Dancsfalvi (Jankovics)
kiállítások: 12 perc ill. 30+2x10 perc (4-6, 0-10, 8-34)

a hivatalos jegyzőkönyv ide kattintva látható

A másik mérkőzésen a többet támadó Dunaferr bedarálta a Budapest Starst, és 2-1 (0-0, 1-1, 1-0) arányban győzött (gólok: Jonkl, Komáromi illetve Németh A.), ezzel a tornát is megnyerte.

A Torna legjobb kapusa címet Hajek Márk (UTE) nyerte el.
legjobb csatár: Komáromi Dávid (Dunaferr)
legjobb védő: Vecaj Dominik (Budapest Stars)