• Utolsó 20

Vereség a nyitányon

2009.08.15. 02:10 | Real Újpest | 3 komment

Címkék: újpest edzőmeccs felkészülés alba volán

Komoly érdeklődés, jó 300-400 néző előtt kezdődött meg a 2009-10-es magyarországi jégkorongszezon Újpesten. A vendég Alba Volán végül több kulcsjátékosát is nélkülözte, de így is gond nélkül nyert átalakulóban levő csapatunk ellen.

Az első harmad újpesti emberelőnnyel kezdődött, de hiába állt fel a társaság, nem sikerült a góllövés. Az előny letelte után a Volán kiszabadult a kapuja elől, átvette az irányítást, és többet már nem is engedte csapatunkat fölénybe kerülni. A mezőnyfölény először a hetedik percben érett góllá, Benk volt jókor jó helyen és egy kipattanót a hálóba ütött. A 14. perc legelején Kóger duplázta meg az előnyt, de másfél perccel a harmad vége előtt Szajbert Patrik jelezte, hogy hazaérkezett: Borbás és a frissen igazolt Kiss Gábor tört át a fehérvári védelmen, az utóbbi passzából avatta fel Satosaari kapust fiatal csatárunk.

A második harmadban hamar megismételte az első harmadbeli produkcióját a Kóger, Sofron, Ackeström trió, egy perc alatt gólra váltottak egy emberelőnyt. Pontosan a hat perccel a játékrész kezdete után Nagy Gergő tette bele az ütőjét Flinta lövésébe, így Sájevicsnek esélye sem volt a hárításra. Öt perccel a vége előtt esett a mérkőzés legfurcsább gólja: Maklári lövése egy ütőn felpattant, és a kapujából kint álló Becze és a korong a teljes mezőny felett átívelve a kapuba hullott. Két perccel a vége előtt, Flinta kiállítása alatt a próbajátékon itt levő Valach vitte be a korongot a támadóharmadba, majd a kék vonal mögé érve bombázott az időközben Satosaarit váltó Hetényi kapujába.

A harmadik harmadban folytatódott aVolán-fölény, de ez gólokban csak a játékrész derekán mutatkozott meg. Ekkor az addig nem túl sokat mutató Palkovics ment el a szélen, passzát Vas Márton ütötte a hálóba. Rögtön ezután Dubek talált a kapuba, de mivel a kapu már elmozdult, Babic játékvezető érvénytelenítette a gólt. Nem sokkal később Kóger hozta kihagyhatatlan helyzetbe Sofront, aki az utolsó percben aztán újabb gólt lőtt. Pár másodperccel a vége előtt pedig még Hegyi is betalált, így egészen fölényessé téve a vendéggyőzelmet.

Jó hangulatú, jó iramú mérkőzésen a sokkal erősebbnek látszó Volán teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A vendégek harmadik sora kiemelkedően játszott, rajtuk lehetett a leginkább azt látni, hogy készen állnak a szezonra. A mieinken sokkal jobban látszott az összeszokottság hiánya, az, hogy nem volt olyan csapatrész, amely ne teljesen felforgatott összeállításban lépett volna jégre. A Volán kemény, ütközős játéka fokozatosan puhította meg az ellenállásunkat. Főleg a test test elleni játékban mutatkozott meg az, hogy a fehérvári játékosok keményebb sorozatban edződtek immár két év óta. A mérkőzésen készült képeket ide kattintva érhetik el.

Érdekesség, hogy napra pontosan egy éve szintén a Volán, pontosabban annak farmcsapata ellen játszott először edzőmérkőzést csapatunk. Akkor már előbbre jártunk a felkészülésben, és 12-1-re nyertünk.