Küzdős meccs, szép hajrá

2008.10.11. 23:46 | Real Újpest | 1 komment

Címkék: dab mol liga

Tegnap játszotta e heti második hazai bajnokiját csapatunk. A nagy arányú, 7:3-as győzelem önmagában nem tükrözi a meccs képét, hisz' a mérkőzés 50. percéig még egál állt az eredményjelzőn. A diadal viszont ettől még diadal marad, és nem is akármilyen, ugyanis megint szép játékkal és megérdemelten kerekedtünk felül aktuális ellenfelünkön.

Először is mindenképpen meg kell említenünk Hetler Ádám visszatérését, aki néhány napos gyengélkedés után tegnap tért vissza Hüffner mellé az első sorba, nem öltött viszont ezúttal lila mezt régi-új védőnk, Tolnai Attila. A találkozó újpesti fölénnyel indult, összesen 17 alkalommal próbálkoztunk azzal, hogy bevegyük Kiss Tamás kapuját. Két próbálkozás sikert is hozott, mindkettőt Sikorčinnak köszönhetjük. A szlovák center előbb egy az 5. percben átgyömöszölte a vendégek hálóőrén a korongot (1:0), majd az első harmad vége felé szépen elfektette őt, és az üresen maradt kapuba helyezte a pakkot (2:0). A játékrész utolsó másodperceiben Galanisz cselezte ki beragadt védelmünket, majd értékesítette az így kialakult ziccerhelyzetet (2:1). A második húszperc elején már egyenlítettek is az újvárosiak, midőn a kapunk elől nem tudtuk kirobbantani Hegyit, aki ügyesen szúrt bele Misál kékvonalasába, ezzel kihasználván a Nemčák által generált emberelőnyt (2:2). Kilenc perccel később jött az újpesti válasz, Virág Csaba helyezett szépen balról a rövid alsóba, és ezzel vissza is vettük a vezetést (3:2). Ebben a harmadban már jóval kiegyenlítettebbé vált a meccs, mindkét oldalról sokat próbálkoztak a csatárok, védekezésben pedig egyik csapat sem villogott. A 47. percben újabb vendégelőny, újabb gól: Galanisz duplázott, miután a harmadunkban felálló Acélbikáknak sikerült kipasszolniuk minket - újból egyenlő volt állás (3:3). Ezt követően azonban már nem maradt kétség afelől, hogy a péntek este (a Volánosok mellett) az újpestieké, ugyanis annak ellenére, hogy a záró játékrész utolsó tíz percében kétszer is emberhátrányba kerültünk, Sikorčin újabb kettő, majd Markó és Kadlubiak pedig egy-egy találattal négygólosra növelte a különbséget, így kialakítván a 7:3-as, kiütéssel felérő végeredményt. A MOL Liga kanadai táblázatát vezető csatár elébb Zlocha centerezését értékesítette (4:3), majd egy buliból megindulva lőtte ki a pókot a felső sarokból (5:3). Eztán újból fiatal sorunk jeleskedett. Szépen átpasszolgatták magukat a pályán az ifjak, végül Markó végezte be az akciót tetszetős góllal (6:3). Már azt hittük, a hátralévő kis időt kibírják az egyre letörtebben játszó vendégek, de 3 perccel a vége előtt jött a kegyelemdöfés: Kadlubiak vette be Kiss Tamás kapuját Sikorčin visszapasszából (7:3). Habár a mutatott játék ebben a harmadban nem ígért ekkora differenciát, a kapusok közti formakülönbség, a gyengécske helyzetkihasználás és a védelmi megingások végül megpecsételték a Fejér megyei alakulat sorsát. Végtére is magabiztosan győztünk, amit azért az 50. percben igazán nem hitt volna senki.

Újpesti TE - DAB.Docler 7-3 (2-1, 1-1, 4-1)